Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “işlev” yahut “iş” mazmunına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet fiillerinde kullanılırdı.

Tutarlı Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak sinein kullanılmaya çıbanlandı. Bu görevliler, örneğin mevki daireleri yahut kiliselerde çeşitli fiillerle sorumlu olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda mevcut herhangi bir kişsağlıklı tanımlamak sinein kullanılmaya çıbanlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi çoklukla hükümet, spor yahut iş dünyası kadar resmi bir konumda mevcut kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak sinein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, sözcük resmi yahut yetkili bir konumda mevcut herhangi bir kişsağlıklı tanımlamak sinein kullanılmaya çıbanlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://manisawebtasarimseo.name.tr/ https://dahilihafiza.name.tr/ https://sosyalhizmet.name.tr/ https://rizewebtasarimseo.name.tr/ https://tokatuyducu.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma